בואו לתכנן איתי את השבוע 2

בעקבות ההצלחה של הפוסט הקודם, החלטתי שוב לקחת אתכם שלב אחרי שלב בתכנון השבועי שלי.

היו לי שלושה שבועות מאוד לא פשוטים. ביום שבת לפני שלושה שבועות חטפתי איזה וירוס מעצבן ובמשך 8 ימים הייתי במיטה עם חום וסחרחורות. אח"כ חזרתי לעבודה לשלושה ימים, שלאחריהם טסתי עם הכיתה שלי (אני מחנכת שכבת י"א) למסע לפולין. המסע היה מדהים מרבה בחינות, אבל בגלל שלא הספקתי להחלים כמו שצריך היה לי קשה שם. חזרתי ביום שלישי בערב, ברביעי פרקתי מזוודות, ובחמישי ארזתי שוב כי נסענו לנופש בדרום, עם כל המשפחה, עד שבת – כלומר אתמול.

בקיצור, במשך שלושה שבועות הרבה מהתכניות ומהמטלות שלי נאלצו להידחק הצידה.

אבל עכשיו יש לי ארבעה ימים לעצמי, הילדות בגן/קיטנה ואני בחופש, וזה הזמן גם לנוח ולאגור כוחות וגם להספיק את כל מה שאני רוצה.

איך אני מצליחה גם וגם? תכנון כמובן!

אז בואו לתכנן איתי את השבוע הזה, ובעיקר את ארבעת הימים הקרובים שהם קריטיים מאוד, כי אולי שכחתי לציין אבל אנחנו גם מארחים את ליל הסדר השנה.

יאללה, בואו נתחיל.

לפני שמתחילים

קודם כל אני מכינה את כל מה שאני צריכה: היומן הריק, עטים, מדבקות, וושי טייפ, וכמובן כוס קפה שתלווה אותי.

בואו לתכנן איתי את השבוע

בואו לתכנן איתי את השבוע

בואו לתכנן איתי את השבוע

בואו לתכנן איתי את השבוע

בואו לתכנן איתי את השבוע

 

שלב ראשון – לו"ז

עכשיו אני מכניסה ליומן את כל העוגנים שיש לי בלו"ז – חוגים, פגישות, תורים וכן הלאה. זה הזמן שלי גם לבדוק שאין התנגשויות בין דברים, ושיש לי זמנים משוריינים לספורט שאני עושה, לזמן לעצמי ולזמן זוגי.

אפשר לראות שכבר השארתי מקום ביום ראשון לרשימת המטלות היומית שלי, כי אני כבר יודעת שהיום יהיה יום עמוס בהן.

בזמן בניית הלו"ז אני שמה לב לכל מני דברים שחסרים לי – למשל רציתי לעשות מניקור פדיקור אז אני צריכה לקבוע, ואין לי זמן טוב לפילאטיס אז אני צריכה להזיז כמה דברים. אלה סוג הדברים שלא הייתי שמה לב אליהם אם לא הייתי מקפידה ככה על תכנון שבועי.

בואו לתכנן איתי את השבוע

 

שלב שני – משימות

כמו שכתבתי בפוסט הקודם, זה מה שעושה מבחינתי את ההבדל בין פלאנר לבין יומן רגיל. כי בפלאנר נכנסות כל המשימות השבועיות שלי, ושם אני עושה מעקב אחריהן. השבוע חילקתי אותן למשימות שאני צריכה לעשות היום, ולמשימות שחייבות להסתיים מתישהו השבוע.

אם יש דברים שאפשר לדחות לשבוע הבא – אני לא אכתוב אותם. אין שום צורך להעמיס או לקבוע משימות לא ריאליות – ככה נוצר עומס מנטלי ורגשות אשמה. בקיצור, תכתבו רק מה שאתם באמת רוצים שיסתיים השבוע.

בואו לתכנן איתי את השבוע

שלב שלישי – קישוט

זה הזמן להשתולל עם המדבקות היפות שיש לכם. 🙂

בואו לתכנן איתי את השבוע

 

ועכשיו השבוע שלי מתוכנן! זה אמנם "גזל" ממני כשעה מהיום, אבל בראייה הכללית זה יחסוך לי המון זמן בהמשך השבוע, בהחלטת ההחלטות ובתיעדוף המשימות.

מאחלת לכולם חג שמח, כיפי ויעיל!

יערה אופיר

יערה אופיר

מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים

מתכונים קלים לשבוע מתוקתק
סדר וארגון
יערה אופיר

מתכונים קלים לשבוע מתוקתק

אני מודה ומתוודה, אני לא אוהבת לבשל. אבל מה לעשות, אני צריכה לאכול ועובדת בעבודה שלא מספקת לי ארוחת צהריים. הילדות שלי צריכות לאכול. גם

קרא עוד »

תפריט נגישות