בואו לתכנן איתי את השבוע

המפתח לשבוע יעיל ומוצלח הוא תכנון מראש.

בתור אמא ואישה עובדת, השבוע שלי מורכב מהמון דברים. ישיבות בעבודה, מטלות כאלה ואחרות, חוגים, הסעות, ספורט, זמן לעצמי וזמן זוגי. מבחינתי, כל הדברים האלה צריכים להיכנס ליומן.

בכל יום שבת (או מקסימום ראשון בבוקר אם ממש לא הספקתי) אני מתיישבת מול הפלאנר שלי (מה זה פלאנר?) ומתכננת את השבוע.

בואו לתכנן ביחד איתי!

לפני שמתחילים

תכנון שבועי

 

קודם כל להכין את כל מה שצריך – את הפלאנר הפיזי, מדבקות, וושי טייפ, עטים וצבעים, וכן הלאה. כוס קפה ליד זה בגדר חובה מבחינתי. מדובר בפגישה שבועית עם עצמי, עם הלו"ז שלי ועם הפלאנר ולכן הישיבה תהיה על כוס קפה.

בנוסף, הכינו בצד את היומן הדיגיטלי שלכן – אצלי הכל כתוב בגוגל קלנדר ואם זה לא שם זה לא קיים.

השבוע בחרתי לעבוד עם מארז מדבקות הסושי המהמם של Tea&Soda. לידי גם קלסר המדבקות שלי שבו יש הרבה (יותר מדי?) מדבקות נוספות שאני אוכל להשתמש בהן תוך כדי. עוד מדבקות שאשתמש בהן הן של יעל יניב.

שלב ראשון – לו"ז

תכנון שבועי

הדבר הראשון שאני אכניס ליומן זה את כל העוגנים שיש לי בשבוע – החוגים, הפגישות, התורים, היום החופשי, ארוחת הערב המשפחתיות, ימי הולדת, ספורט שהוא קבוע וכו'. הכל מהגוגל קאלנדר.

אפשר לראות לפי מצב הקפה שהשלב הזה לוקח הכי הרבה זמן, גם כי זו המאסה העיקרית של הדברים אבל גם כי פה אני משקיעה המון בעיצוב, חושבת איזו צבעוניות בדיוק אני רוצה, איך אני הולכת לפרוש את הדברים ומה אני אכתוב איך. זה הכיף שלי, וכמו שאמרתי זו פגישה עם עצמי לכל דבר.

 

שלב שני – משימות

תכנון שבועי

כוס קפה נוספת לשלב המשימות. פה זה הדבר האמיתי, הסיבה העמוקה שבגללה אני חושבת שפלאנר תמיד עדיף על כל יומן וירטואלי. אחרי שתכננו את השבוע מבחינת הלו"ז וראינו מהם העוגנים שלנו, זה הזמן להוסיף את המשימות – דברים שצריך להספיק השבוע.

אני חילקתי את המשימות לשתי קטגוריות – משימות רגילות (כתובות ביום שלישי, תחת "ממש חשוב"), ומשימות עבודה (כתובות ביום שבת, תחת סושי :)).

פה סוד הצמצום הוא קריטי, ואני מכניסה רק משימות שאני באמת הולכת לסיים השבוע. אם זו משימה מתמשכת, אני לא אכניס את כולה אלא את החלק שאותו אני הולכת לסיים השבוע. אחרת רשימת המטלות תהיה מייאשת ובלתי נגמרת.

 

שלב שלישי – קישוט

זה השלב להוסיף את הטאצ'ים הסופיים והמשמחים, שיגרמו לנו לרצות להסתכל על היומן כל הזמן.

וזהו, התוצאה הסופית לפניכן!

אהבתן? מה אתן חושבות? כתבו לי בתגובות!

Picture of יערה אופיר

יערה אופיר

מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים

איך לסגור משימות פתוחות?
תכנון וניהול זמן
יערה אופיר

איך לסגור משימות פתוחות

רשימת המשימות והמטלות שלכם בלתי נגמרת אבל שום דבר לא מתבצע? עולים עוד ועוד רעיונות, אבל המשימות הפתוחות נשארות פתוחות לאורך זמן, יושבות עליכם ומציקות

קרא עוד »
איך חזרתי לקרוא לפני השינה
אפקטיביות ושינוי הרגלים
יערה אופיר

איך חזרתי לקרוא לפני השינה

אני מאוד מאוד מאוד אוהבת לקרוא. מהרגע שלמדתי לקרוא הפכתי לתולעת ספרים, והקריאה היא חלק בלתי נפרד ממני מאז. אך לצערי אחרי הולדת סתיו, בכורתי,

קרא עוד »

תפריט נגישות