טיפים שמשפרים את החיים

מכירות את המושג life hacks? אלה בעצם פעולות קטנות או גדולות שאנחנו עושות כדי לשפר לעצמנו את החיים ולהקל על עצמנו ביומיום.
 
פרסמתי לאחרונה פוסטים עם ה- life hacks שלי בקבוצת הבית של יערה ממליצה, ולאור ההצלחה של הפוסטים החלטתי ששווה לפרסם את הטיפים שלי גם כפוסט מסודר כאן בבלוג.
 
אז קבלו ממני חמישה טיפים שמשפרים את החיים:

מבשלת

אחד הדברים המשמעותיים שעשינו לאחרונה זה לקחת מבשלת. אחת לשבוע היא מגיעה, אנחנו מחליטים מראש על התפריט ועושים את הקניות לפי הרשימה שהיא שולחת לנו. החיים שלנו השתפרו לאללה מאז שהתחלנו עם זה! גם צמצמנו במלא את הזמנות האוכל מבחוץ וגם אנחנו אוכלים מסודר ובריא. נכון, יש לזה מחיר, אבל בגלל שהיינו מזמינים די הרבה אוכל לפני כן לדעתי ההפרש ממש זניח והתועלת ענקית.

קניות שבועיות מהסופר

ביום שישי באופן קבוע מגיע אליי משלוח משופרסל. בכל יום רביעי יש לי תזכורת לערוך את הרשימה של שישי הקרוב ולשריין את ההזמנה של שישי הבא עם רשימה קבועה שיצרתי מראש. הגענו למצב של אפס השלמות במהלך השבוע בזכות השיטה הזאת. סופר נוח.
בהקשר הזה, יש לנו רשימת קניות על המקרר. עם כל הכבוד לאפליקציות מתוחכמות, אני מאמינה שיש דברים שבהם אין תחליף לדף ועט. אז יש לנו פנקס שמתמגנט למקרר, ועט שגם מחובר לשם, ובכל פעם שמשהו נגמר או עומד להיגמר אנחנו כותבים. ככה הכי קל ללכת לקניות – רק צריך לזכור לקחת את הרשימה. 😉 ביום רביעי אני מעדכנת את מה שיש על הרשימה במקרר לתוך ההזמנה משופרסל וזהו.
למי שרוצה פיתרון דיגיטלי לרשימה הזאת, בפוסט שכתבתי ראיתי גם המלצות לנהל אותה בגוגל קיפ משותף או בקבוצת וואטסאפ ייעודית.

פרחים לשישי

משלוח קבוע של זר פרחים בכל יום שישי. עושה את השבוע נעים יותר. 🙂 יש כל מני חברות שעושות את זה. לנו היה מנוי אצל פלורוהוליק, שכבר לא פעילים. 

פרחים לשישי

קאלנדר משפחתי בגוגל

 ידעתן שאפשר ב- google calendar לפתוח יומנים שונים לצרכים שונים, וגם להגדיר להן רמות של שיתוף? אם לא, אני מלמדת את זה ואיך להשתמש בזה בקורס כלים פרקטיים לניהול זמן. גוגל קאלנדר זה כלי ממש חזק לתכנון שאני מאוד ממליצה להכיר.
בכל מקרה, יש לבן הזוג ולי קאלנדר שנקרא "יומן משפחתי" שבו אנחנו מכניסים את כל הדברים שקשורים לשנינו ולבית – תורים, חוגים, דברים שקורים בערב אז השני צריך לדעת עליהם.

קבוצת וואטסאפ עם עצמי

יש לי קבוצה עם עצמי ואני משתמשת בזה המון. כשאני רוצה לשמור קישורים, רשימות לכל מני דברים, מידע שאני צריכה אותו זמין ואין לי איפה לכתוב אותו. גם טיוטות של פוסטים לאינסטגרם ולפייסבוק אני כותבת שם הרבה פעמים, או טיוטות להודעות ארוכות שאני רוצה לכתוב ולא רוצה שיילחץ לי בטעות.
רק חשוב מדי פעם לעשות סדר בקבוצה, להיכנס ולמחוק דברים מיותרים, כדי שלא יהיה סתם בלאגן.
איך לפתוח קבוצה עם עצמכן? תפתחו קבוצה עם עוד מישהו אחד ופשוט מייד תוציאו אותו מהקבוצה.

ומה ה- life hacks שלכן? שתפו בתגובות!

Picture of יערה אופיר

יערה אופיר

מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים

סדר וארגון בחומרי הוראה
סדר וארגון
יערה אופיר

סדר וארגון בחומרי הוראה

  אחד האתגרים שמורות נתקלות בהם הוא סידור חומרי ההוראה. בין אם את מורה ביסודי ויש לך המוני משחקים וחומרי המחשה, ובין אם את מורה

קרא עוד »

תפריט נגישות