עשו זאת בעצמכם: מסיבת יום הולדת חמש. חלק ב' – סיכום, מסקנות ותקציב

מסיבת יום ההולדת של סתיו מאחורינו, והגיע הזמן לפוסט סיכום, מסקנות וגם תקציב.
 

הכנות ביום המסיבה

קודם כל בקשר להפעלה הביתית. היה לנו מאוד חשוב להפעיל יום הולדת בעצמנו, זה תואם את סט הערכים שלנו וגם בכנות, קצת מלחיץ אותי לאיזה גודל הפקות אפשר להגיע אם בגיל קטן כבר מזמינים מפעילים.
 
למסיבת יום הולדת שלוש של סתיו כן הזמנו הפעלה כי חשבנו שיהיה לנו קשה להעסיק בעצמנו קבוצה של ילדים בני שלוש, אבל ילדים בני חמש שמכירים זה את זה כבר שנה לפחות – בהחלט היה נשמע לנו סביר.
 
על התחנות וההכנות פירטתי כבר פה.
 
בבוקר של המסיבה עשינו את הדברים הבאים:
 • סידרנו את הבית. הוצאנו את הספות מהסלון ושמנו אותן בחדר השינה כדי שיהיה כמה שיותר מרחב בסלון. סידרנו גם את המרפסת לפי הסידור שרצינו
 • סידרנו בסלון שולחנות וכיסאות לפינות ההפעלה השונות
 • כל שולחן כיסינו בניילון, ועליו שמנו את הקופסה עם הציוד להפעלה הרלבנטית
 • הכנו את הבצק לפיתות
 • הכנו את מגשי הפירות והירקות וקישטנו את העוגה
 • חיממנו מיחם לפינת קפה, סידרנו את כל שולחנות הכיבוד והשתייה למיניהם

 

מסיבת יום הולדת קשת בענן

מסיבת יום הולדת קשת בענן

מסיבת יום הולדת קשת בענן

 

מסיבת יום הולדת קשת בענן

 

מסיבת יום הולדת קשת בענן

זהו! בגלל שהמון דברים עשינו יום לפני, נשאר לנו יחסית מעט לסדר ביום האירוע ולא היינו בלחץ. לא אומרת שלא הייתה עבודה, בהחלט הייתה, אבל זה היה סביר לחלוטין.

בעשר וחצי הגיעו מפעילי התחנות היקרים שלנו, הסברנו לכל אחד מה תפקידו בכוח והם התחילו להכין: קצף צבעוני, עיגולי בצק לפיתות, סידור עמדת האיפור וכו'.

המסיבה עצמה

ב- 11:00 התחילו להגיע לילדים. ההתרגשות הייתה גדולה! היו כאלה שישר ניגשו לאוכל. הרבה רצו ישר לסחוט תפוזים למיץ. פינת הפיתות התחילה להתניע רק יחסית מאוחר כי היא הייתה קצת מחוץ לטווח הראייה, אבל כמעט כולם בסוף הגיעו אליה.
 
התחנה הכי פופולרית ללא כל ספק הייתה זו של הכנת ציורים בקצף גילוח. הילדים עפו על זה בטירוף. גם התחנה של האיפור והקעקועים הייתה מאוד מבוקשת וילדים ממש עד הרגע האחרון עוד עמדו שם בתור.
 
מסיבת יום הולדת קשת בענן
מסיבת יום הולדת קשת בענן
רוב הילדים עברו גם בתחנה של הכנת הגואש בשקית, אבל זה משהו ממש זריז להכין אז לא נשארו בה הרבה זמן.
היצירה החופשית הייתה הכי פחות פופולרית, אולי בגלל הגיל או אולי כי לא הבינו בדיוק מה לעשות שם. אבל עדיין אני שמחה שעשינו כי היו כמה ילדים שישבו שם הרבה זמן ויצרו להנאתם.
מסיבת יום הולדת קשת בענן
 
ההורים הגיבו מאוד בחיוב ליום ההולדת, התלהבו מההשקעה ושאלו אם אנחנו מרימים אירועים בתשלום. 😄 אני חושבת שעשינו פה משהו באמת מיוחד שהוא לגמרי אנחנו וזה הוכיח את עצמו.
 
סתיו הייתה בעננים, בשמיים ובכוכבים. באמצע יום ההולדת אמרה לי פתאום "אמא, תודה רבה שעשית את המסיבה הזאת בשבילי!". ממש התפרצות כנה כזאת של רגשות. חימם לי לגמרי את הלב.
 
בסביבות 12:15 עשינו טקס כיבוי נרות וחלוקת העוגה, ואחרי זה הילדים התחילו להתפזר הביתה. אבל היו כמה שנשארו אפילו עוד כדי לסיים איזו יצירה, וזה היה ממש נחמד.
 
סידור הבית אחרי זה היה מתיש מאוד. הילדים יצאו החוצה וחזרו עם בוץ בנעליים והיה צריך פעמיים לטאטא ושלוש פעמים לשטוף כדי להוריד את כל הלכלוך. הייתה הרבה אשפה לפנות, היינו צריכים להחזיר הכל למקום, לשטוף כלים וכו'. זה באמת החלק הכי מנג'ס. הבעיה היא גם שמישהי כמוני לא מצליחה להשאיר דברים לאחר כך וחייבת לחסל את כל הבלאגן באופן מיידי. אם הייתי פחות לחוצה על זה אני בטוחה שהיה לנו פחות מתיש.
 

לקחים ומסקנות

 1. כמה שעמדת הגואש בשקית הייתה חמודה, צריך היה למצוא משהו אחר כי זה מחזיק לכמה דקות וזהו.
 2. לדאוג לעוד סוג של אוכל מלבד הפיתות שהילדים הכינו, כי לקח זמן עד שהן היו מוכנות ובינתיים הם טחנו צ'יפס ואפרופו (לא שזה נורא, כן? אבל קערת פסטה למשל לא הייתה מזיקה).
 3. לקחת יותר באיזי את הארגון שאחרי (ממש…)
 4. לא היינו יכולים להסתדר אם האחים שלי ובני זוגם לא היו עוזרים. חד משמעית. לא הייתה אפשרות שגם נתפעל את התחנות וגם את האירוע וגם נשגיח על גפן בת ה- 2.4 שיכולה תוך שנייה להפוך קערה של קצף גילוח עם צבע או לפזר את כל הפונפונים בעמדת היצירה החופשית. כלומר זו הפקה שאפשר לעשות, לטעמי, רק אם יש משפחה שעוזרת (סבא/סבתא/אחים/דודים…), או עזרה בתשלום, או אחים גדולים, או כמות קטנה יותר של ילדים ובהתאם פחות תחנות.
 5. היה כיפי ואדיר ואני לשנייה לא מתחרטת שעשינו את זה. ההשקעה השתלמה בגדול והייתה חוויה מצויינת.

עלויות

זה נושא חשוב. מפעיל עולה במינימום אלף ש"ח וגם יכול להגיע לכפול מזה. לא חשבתי על זה תוך כדי התכנון אבל בסוף עשיתי סיכום עלויות וזה מה שיצא.

לעמדות:

 • חומרים ליצירה במקס סטוק – 212 ש"ח. זה כולל צבעי גואש, מסחטות מיץ, מערוכים, מכחולים, גליונות דפי קרטון, מספריים, דבקים, טושים, דפים צבעוניים, דפי מדבקה. ממש כמעט כל מה שהיה נחוץ לעמדות היצירה. והמון המון נשאר. (עריכה נכון ל- 2022 – עדין יש לנו חלק מהחומרים שקנינו אז! :)).
 • מוצרים לעמדת איפור ב- WOW עלו 109 ש"ח. זה כולל ערכת קעקועי נצנצים מלאה, שתי פלטות צבעוניות של צבעי איפור, מכחול ושתי חבילות של מגבונים מסירי איפור (שתכלס לא היה בהם צורך). מצבעי האיפור נשאר מלא, וגם מהדבק והנצנצים לקעקועים. השבלונות רובן נהרסו.
 • קניות מהסופר לדברים שקשורים לעמדות – כ- 60 ש"ח – צבעי מאכל, קצף גילוח וקמח לפיתות. קניתי 4 חבילות של קצף גילוח ואפילו לא סיימנו אחת. צבעי מאכל כמובן נשארו כמעט מלאים.
סה"כ – פחות מ- 400 ש"ח.
 

אוכל, חד"פ וקישוטים:

אני מפרידה את הסעיף הזה כי גם אם יש מפעיל צריך את כל זה.
 • כ- 150 ש"ח על פירות יבשים ופיצוחים. קנינו ב"קולה", רושמת לעצמי לקנות קצת יותר פושטי לפעם הבאה. 🙂 אבל גם מזה נשאר הרבה ואני מנשנשת אפילו ברגעים אלו ממש.
 • הזמנה מהסופר – האוכל למסיבה היה כ- 250 ש"ח.
 • פירות – לא יודעת, איבדתי את הקבלה. 🙂 מניחה שסביב 50 ש"ח.

עלות משוערת לאוכל: כ- 450 ש"ח ואם היינו חוסכים בתחום הפיצוחים זה היה פחות.

 • חד"פ וקישוטים מחנות בשם חביב סטוק ומפעמית סטור – סה"כ 95 ש"ח.
וזה הכל! אם יש לכן שאלות או טיפים נוספים למסיבות יום הולדת DIY, אז אני מחכה לכן בתגובות.
Picture of יערה אופיר

יערה אופיר

מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן

2 Responses

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד פוסטים מעניינים

הסוף לבלאגן בפליימוביל ובלגו
סדר עם ילדים
יערה אופיר

הסוף לבלאגן בפליימוביל ובלגו

המון זמן ניסיתי למצוא דרך טובה ויעילה לסדר את ערימות הפליימוביל, הלגו והדמויות שהצטברו לנו בבית. ניסיתי לשמור בקופסאות המקוריות, ניסיתי בשקיות בתוך קופסה גדולה,

קרא עוד »
בואו לתכנן איתי את השבוע 2
תכנון וניהול זמן
יערה אופיר

בואו לתכנן איתי את השבוע 2

בעקבות ההצלחה של הפוסט הקודם, החלטתי שוב לקחת אתכם שלב אחרי שלב בתכנון השבועי שלי. היו לי שלושה שבועות מאוד לא פשוטים. ביום שבת לפני

קרא עוד »

תפריט נגישות