איך אני מנהלת את הזמן שלי ביומיום? | פרק 14

בפרק הזה ערכתי מעין ראיון עם עצמי, בנושא ניהול זמן ביומיום. סיפרתי איך אני מנהלת את הזמן שלי: איך נראית שגרת הבוקר ושגרת הערב שלי, איך אני מתכננת את השבוע ואת יום העבודה, מתי אני עובדת ומתי לא, מתי יש לי זמן לעצמי, איך אני מנהלת את המשימות שלי ועוד!

אם יש לכן עוד שאלות או שתרצו שארחיב בנושא מסויים, מוזמנות לכתוב לי הודעה באינסטגרם!

להאזנה לפרק:


תמלול הפרק:

ברוכות הבאות לפרק מתומלל מתוך הפודקאסט "בול בזמן", פודקאסט על איך לנהל את הזמן כדי שתוכלי גם להנות וגם להגשים חלומות.

אני יערה אופיר, מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן ואנחנו הולכות היום לעסוק בנושא שיבוא לכן בול בזמן: איך אני מנהלת את הזמן ביומיום.

וכשאני אומרת "אני" אני מתכוונת אליי, יערה אופיר. 🙂 איך אני מנהלת את הזמן שלי, איך אני מנהלת את השבוע, איך אני מנהלת את המשימות שלי וכו'.

זה פרק קצת שונה, כי אני מדברת על עצמי כדי לתת לכן הצצה לאיך אני מנהלת את הזמן ואיך אתן יכולות להשתמש בזה גם ביום יום שלכן.

אני אספר איך אני מתכננת את היום והשבוע, איך אני מתחזקת את רשימת המשימות שלי, איזה הרגלים יש לי בשגרה שעוזרים לי להתקדם לעבר המטרות שלי, איך אני מגיעה ליעדים העסקיים שלי ומצליחה למצוא גם זמן אישי. כמובן שאני רוצה לשתף איפה אני נופלת, מה הקשיים שלי ואיפה אני רוצה עוד לצמוח ולהשתפר.

אז כתבתי לעצמי שאלות, כאילו אני מראיינת את עצמי, אני אשאל שאלה ואז אני אענה עליה. זה יהיה הפורמט של הפרק.


איך אני מתכננת את השבוע?

תכנון שבועי הוא משהו שהוא סופר סופר חשוב בשבילי, אני לא מוותרת עליו. אם אני מוותרת עליו, אז אני באמת אבודה, אני לא יודעת איך השבוע שלי הולך להראות ואני שוכחת דברים ודברים מתבלגנים לי. זה אגב זה קורה לי גם אם אני כן מתכננת את השבוע, כי אני די מפוזרת. הינה דוגמה טרייה מעכשיו: היה לגפן איזה תור לרופא, והתור לרופא היה ב- 15:30, ובמקביל קבעתי עם אמא של חברה שלה שהיא תאסוף את גפן מהצהרון ותיקח אותה אליה. שני הדברים האלה הם היו כתובים לי ביומן, היה כתוב לי התור, היה כתוב לי הפליי דייט, אבל בגלל שזה לא היה כתוב באותן שעות (כי כתבתי את הפליי דייט בארבע וחצי) אז לא הבנתי שזה מתנגש אחד עם השני. זה קרה, תיקנתי, סידרתי, הכל בסדר. אבל תארו לכן מה היה קורה אם לא הייתי בכלל מתכננת את השבוע – אז דברים כאלה היו כנראה קורים על בסיס יומיומי.. אז ממש חשוב לא תכנון שבועי.

תכנון שבועי זה נושא שלם, אני לא אכנס לזה עכשיו, אבל בגדול מה שאני עושה זה מתיישבת מול google calendar, שזה המקום שבו אני כותבת את כל הפגישות, את כל האירועים, את כל חלונות הזמן שלי. נתייחס לנושא של חלונות זמן קצת יותר בהמשך הפרק.

אז אני מסתכלת על הקלנדר ואני בודקת מה קורה השבוע, ואז אני מעתיקה את כל הפגישות, את כל מה שכתוב בקלנדר, ליומן נייר, כדי שאני אוכל לראות בצורה ויזואלית את כל השבוע.

בשלב הזה, בזמן התכנון שבועי, אני עוברת על המשימות לשבוע הבא. אני משתמשת באפליקציית todoist כדי לנהל את המשימות שלי. אני מסתכלת על המשימות, מארגנת אותן קצת, מחלקת אותן טיפה לפי ימים. אני יותר נכנסת לרזולוציות של תכנון המשימות שלי בכל יום ויומו, אבל אני כן עוברת על זה. וגם אם יש איזשהן משימות שנובעות מתוך התכנון השבועי, מתוך היומן, אז אני כותבת אותן בתוך todoist. ככה אני מתכננת את השבוע, ככה שביום ראשון בבוקר אני מתחילה את השבוע כשאני כבר יודעת מה הולך לקרות בדיוק באותו שבוע. זה ממש ממש חשוב לי. 


איך נראית שגרת הערב שלי?

הסיבה שהתחלתי עם שגרת ערב, היא שכי יום טוב מתחיל בערב שלפניו.

זאת אומרת שאם אני רוצה לעשות דברים מסוימים בבוקר, לעשות איזשהן פעולות בבוקר, אז חשוב לי להתכונן לזה ערב לפני. זה לא מצליח תמיד ובכל המצבים, אבל אני מאוד מאוד משתדלת בערב להתכונן כמו שצריך ליום שלמחרת.

שזה אומר ככה: אני רוצה לקום מוקדם, סביב ב 6:15, 6:30, כדי לצאת להליכות בוקר. בשביל שאני אוכל לקום בשעה הזאת, אני צריכה ללכת לישון מוקדם. אני לא יכולה להיכנס אחרי 23:30 למיטה, אחרת אין לי מספיק שעות שינה ואז זה מפריע לי בתפקוד היומיומי.

כדי שאני אכנס למיטה בשעה הזאת, אני בעצם צריכה להתחיל את שגרת הערב שלי יותר מוקדם. נגיד, בערב אני אוהבת להיות עם אורי, לראות טלוויזיה, דברים כאלה. אז אני אדאג שלפני זה, הבית יהיה מסודר, אני מכניסה מדיח, אני דואגת שהכל יהיה במקום, משתדלת שהבנות יסדרו את התיקים שלהן למחר, משתדלת לדאוג לבגדי ספורט שלי למחר, דואגת שהכל יהיה מאורגן. ואז אני יכולה לנוח או לעבוד (לפעמים אני עובדת בערב, נדבר על זה קצת אח"כ).

ואז עד 23:00 אני משתדלת מאוד להיכנס למיטה. חשוב לי לקרוא, אני מאוד אוהבת לקרוא וחשוב לי שיהיה לי את הזמן הזה ושאני לא אכנס למיטה עייפה מדי ולא אספיק את זמן הקריאה שלי. אז כן, שגרת הערב כוללת מנוחה וכוללת התכווננות והתכווננות ליום שאחרי, וכוללת ללכת לישון בשעה נורמלית. ובערב אני מכינה את מה שאני צריכה להכין, כדי שבבוקר אני לא אצטרך להתעסק לא עם סידור של הבית ולא עם להכניס מדיח ולא עם כל מיני דברים כאלה, שממש חשוב לי שלא יהיו בבוקר, כי אני רוצה לפנות את עצמי לדברים אחרים.


איך נראית שגרת הבוקר שלי?

אני מאוד משתדלת להתעורר בבוקר בלי snooze – ברגע שהשעון מצלצל, לקום. אני עושה את זה בגלל שאם השעון מצלצל ואני לוחצת על ה- snooze, אז אני בהכרח, לא משנה מה, אקום עייפה. הסיבה היא שאם התעוררתי מהשעון וחזרתי לישון, אז נכנסתי למחזור שינה נוסף, אבל ברור שאני לא אצליח להשלים את מחזור השינה הזה. לכן מי שמנסה לקום עם snooze תקום, כנראה, עייפה. אז אני ממש משתדלת לא לעשות את זה.

אני משתדלת גם לצאת להליכה כל יום. נראה לי שאני אגיד  את המילה "משתדלת" הרבה פעמים בפרק הזה, וחשוב לי שתבינו שאני ממש טובה בתכנון, ממש טובה בניהול זמן, ממש טובה בהרגלים, הם טובים ומבוססים ובכל זאת, לא הכל מצליח כל הזמן. כי אלו החיים, הם דינמיים, ואתן יודעות, אני בנאדם ודברים לא תמיד מצליחים לי. חשוב לי לשקף את זה. אבל אני אף פעם לא מתייאשת. גם אם אני מנסה לקום כל יום להליכה ויצאתי פעמיים בשבוע, אז יצאתי פעמיים בשבוע להליכה! וזה מדהים ונפלא וזה הרבה יותר מאשר לא לצאת בכלל. אני לא מוותרת ולא מתייאשת. יש תקופות שנורא קשה לי לקום, בעיקר כשקר בחוץ, או כשאני קצת באנרגיות נמוכות, ועדיין, כל בוקר, אני מנסה לקום להליכה. אז השאיפה שלי היא ללכת 3-4 פעמים בשבוע. אני יוצאת להליכת בוקר עם פודקאסט באוזניים. אני מאוד אוהבת לשמוע פודקאסטים. אני הולכת משהו כמו 50 דקות עד שעה. אורי הוא זה שמארגן את הבנות בבוקר ואני מגיעה רק בשביל להגיד להן ביי ולראות אותן הולכות לבי"ס. אני חוזרת מההליכה שלי, מתקלחת ואז אני מתחילה את יום העבודה שלי.

ניהול זמן ביומיום


איך אני מתחילה את יום העבודה שלי?

סביב 8, 8 וקצת, אני מכינה לי כוס תה ומתיישבת ליד שולחן העבודה. בשלב הזה אני עוד לא בשיא הריכוז שלי וזה בדיוק זמן מצוין לתכנן בקטנה את היום. לא מדובר בתכנון ארוך, אלא ממש כמה דקות, להסתכל על היומן שלי, לראות מה יש לי היום, איזה פגישות, אימונים, דברים כאלה.

אני מסתכלת על רשימת המשימות שלי, מחליטה על המשימות העיקריות שאני הולכת לעשות היום – 2-3 משימות עסקיות משמעותיות שאני רוצה לעשות היום. בנוסף אליהן יש דברים קטנים כמו טלפונים וכאלה, אבל פה אני מתייחסת פה למשימות הגדולות יותר, אני מחליטה מה יהיו הכמה דברים שאני הולכת לעשות היום, ומתכננת מתי פחות או יותר אני הולכת לעשות כל משימה.

מאוד חשוב לי הנושא של ניהול אנרגיה בתכנון המשימות, תיכף נדבר על זה.

זה משהו שאני עדיין צריכה לעבוד עליו לפעמים. כי לפעמים קשה לי להניע את יום העבודה שלי, אני כזה עוד קצת מסדרת את הבית, ועוד קצת בטלפון, ולפעמים יום העבודה לא באמת מתחיל מתי שאני רוצה שהוא יתחיל. וזה משהו שאני צריכה לעבוד עליו, לקחת את הטלפון ולשים אותו רחוק ממני. גם ככה אני מסתכלת על היומן שלי ועל רשימת המשימות במחשב, אני לא צריכה את הטלפון כדי להתחיל את היום. אבל לפעמים זה מצליח ולפעמים לא.

עכשיו, מבחינת המשימות שאני כותבת לעצמי לעשות, יש לי את רוב המשימות שאני רוצה לעשות ב- todoist, שזו אפליקציה מעולה שאני ממש אוהבת והיא בשימוש אינטנסיבי אצלי.

אם אתן רוצות להתחיל להשתמש באיזושהי מערכת או אפליקציה לניהול משימות, אז דעו שזה לוקח קצת זמן להתרגל לזה, להטמיע את המערכת ולהכניס לתוכה את כל המשימות שלכן. אבל ברגע שיש לכן את זה, הרבה יותר קל לתפעל את זה. אני נמצאת כבר במקום שאני לא צריכה להתעסק עם זה יותר מידי: הדברים כתובים, מסודרים ומאורגנים.

אז מה שאני עושה, זה בעצם מסתכלת ב- todoist על איזה משימות יש לי לעשות בימים הקרובים ומחליטה במה אני מתמקדת היום. הרבה פעמים יש דברים שהם חשובים באותה מידה, אז אני מחליטה יחסית בצורה אקראית מה אני הולכת לעשות היום, בידיעה שמחר יום חדש ומה שאני לא אספיק היום, אני אעשה מחר. ומה שלא אספיק מחר, יום אחרי. אם יש משהו דחוף, אני כמובן אעשה אותו היום. אני גם עובדת עם גאנט שנתי בעסק אז אני מציצה גם בו כדי לראות אם יש לי איזה סדנה בדרך, איזה השקה, איזה משהו שאני צריכה לעבוד עליו. אלה דברים שלא יופיעו לי ברשימת המשימות, אז אם אני צריכה להתקדם עם משהו כזה אני אוסיף לרשימת המשימות.


איך אני מנהלת את יום העבודה שלי?

מבחינת הניהול של יום העבודה עצמו, אני צריכה לחשוב על הנושא של ניהול אנרגיה כשאני מפזרת את המשימות לאורך היום. יש לנו נטייה להתחיל את היום עם משימות כמו מיילים, טלפונים, וואטספים, משימות קטנות בירוקרטיות כאלה. אנחנו עושות את זה כי בא לנו לסיים עם הדברים האלה, כי אלה דברים שקופצים לנו ואנחנו רוצות להוריד מהלו"ז שלנו, ויש לנו נטייה טבעית לעשות משימות שיהיה לנו קל ומהיר לעשות עליהם וי-וי-וי מהר. הבעיה עם זה היא שהשעות של הבוקר, לרובנו, הן נדל"ן אנרגיה מאוד מאוד איכותי וזמן שבו אנחנו יכולות לעשות משימות יותר מורכבות, שדורשות יותר חשיבה, יותר יצירתיות, ואנחנו מבזבזות את נדל"ן האנרגיה האיכותי הזה על מיילים, טלפונים, ודברים שאנחנו יכולות לעשות חצי מתוך שינה.

אז אני עובדת כל הזמן על "להילחם" בנטייה הטבעית הזאת לטפל בכל הדברים שצצו לנו בבוקר. להניח אותם בצד ולעשות בבוקר יותר משימות של כתיבה, יצירה, דברים בסגנון הזה. בשביל לכתוב קמפיין מיילים, לכתוב פוסטים, פרקים לפודקאסט ודברים בסגנון, אני חייבת להיות בריכוז ובאנרגיה גבוהה, והשעות של האנרגיה הגבוהה אצלי הן 9:00 עד 12:30 פחות או יותר, ואח"כ האנרגיה מתחילה לרדת. ב- 13:30 סתיו, הגדולה שלי, מגיעה הביתה ואז ממש קשה לי להתרכז כי גם אם לא מפריעה לי, זה מסיח את דעתי שהיא כאן. אז אם אני לא אעשה את המשימות שדורשות ריכוז בבוקר אני לא אצליח לעשות אותן בהמשך היום, ואני עושה אותן תוך ידיעה שבאיזשהו שלב אני בהחלט אגיע לשיחות ולמיילים ולוואטסאפ. פשוט לא דבר ראשון על הבוקר. אני שומרת את כל הדברים היותר טכניים לשעות הצהריים. וגם פה – אני משתדלת! אבל לפעמים ממש מדגדג לי. אני קמה בבוקר ורואה 9 מיילים, שאצלי זה הרבה (בדר"כ אני על אפס או על כמה מיילים ספורים) ובא לי נורא לטפל בהם. ולפעמים אני עושה את זה, אבל אין שום סיבה באמת כי אין שום דבר דחוף במיילים האלו ואני תמיד יכולה לדחות אותם לצהרים.

אני אתן לכן טיפ: אם אתן שכירות ואתן חייבות לעבור על המיילים, אז אני הייתי מגבילה את זה בזמן. כלומר, הייתי מגבילה חצי שעה להתעסק במיילים ואז הייתי מתחילה את המשימות היצירתיות שלכן, כי זה באמת הזמן הכי טוב לעשות אותן.

וכל כך הרבה מתאמנות מדברות איתי על זה שהן עושות את כל המיילים והוואטסאפים ואז בשעה 13:00 בצהרים יושבות על המשימה המורכבת והגדולה שלהן, אבל הן כל כך עייפות וחסרות אנרגיה בשלב הזה שהן לא מצליחות. ואז נכנסת הדחיינות, הן נכנסות לרשתות החברתיות ומורחות את הזמן, ואז הן אומרות לעצמן שהן דחייניות, אבל זה בכלל לא זה, זה פשוט שיבוץ לא נכון של המשימה במהלך היום. אז זה ממש קריטי. קריטי לעצמאיות, קריטי לשכירות. זה משהו שהוא מאוד מאוד חשוב.

אז אמרנו שסביב 13:30, תלוי ביום, סתיו מגיעה הביתה, ואמרנו שזה מפריע לי לריכוז, אז זה בכלל זמן טוב לעשות כל מיני משימות שהן יותר טכניות.


איך אני דואגת להגיע ליעדים העסקים שלי?

בתוך רשימת המשימות שלי, אני דואגת לשבץ לא רק דברים שהם בגדר חובה, אלא דברים שהם לא דחופים אבל אני כן רוצה להגיע אליהם. למשל הפודקאסט הזה, זה הישג שאני מאוד גאה בו, כי זה לא דחוף וזה אף פעם לא יהיה דחוף להקליט פודקאסט. זה תמיד פרויקט שהוא כזה ברקע, ואני יודעת, כי אני מדברת עם הרבה עצמאיות שרוצות לעשות את זה, אבל הבעיה היא שתמיד יש דברים דחופים יותר. אז אני ממש ממליצה לכן לחשוב תמיד על הדבר הבא שאתן רוצות לעשות – לא עכשיו על 20 דברים אלא כל פעם משהו אחד. חשבו על איזשהו יעד, על הדבר הזה שאתן רוצות לעשות, ותכניסו לתוך הלו"ז שלכן ורשימת המשימות שלכן. להתקדם איתו קצת כל יום, או שעה-שעה וחצי אחת לכמה ימים, כל אחת לפי הזמן שיש לה.

אז אני דואגת כמעט תמיד, אלא אם אני בתקופה של השקה או תקופה מאוד לחוצה, שיהיה לי עוד משהו חוץ מהשוטף והשגרתי. ככה הצלחתי להגיע לעשות פודקאסט, ככה הצלחתי לעבוד על האתר שלי, להטמיע מערכת CRM לניהול לקוחות. כל הדברים האלה הם חשובים ולא דחופים, אז אנחנו לא תמיד מגיעות אליהם.

חוץ מזה שיש לי גאנט שנתי, שבו מתוכנן לי מראש איזה סדנאות ואיזה קורסים אני עושה פחות או יותר, במהלך השנה ומתי. ככה אני יודעת על מה אני צריכה לעבוד בכל זמן נתון. הדבר הזה, הוא מנהל העבודה שלי. אני לא צריכה כל יום לקום בבוקר ולהתלבט מה אני מוציאה עכשיו, מה אני משיקה עכשיו, אני כבר יודעת. כי זה מסודר.

ואת יום העבודה אני מסיימת כשאני צריכה ללכת לאסוף את גפן שזה סביב 16-16:30, אם כי אני חייבת להודות שמשעה 15:00 בערך אני לא ממש בריכוז ואני מתקשה לשבת מול המחשב ולעשות משימות שקשורות לעבודה, ואני מוצאת את עצמי יוצאת החוצה מהחדר, מסדרת ומארגנת את הבית, ישנה שנ"צ. 

לא אמרתי שאני ממש משתדלת לישון צהריים לפחות 20 דקות כל יום, אז זה נכנס לשעות האלה, שבהן אין לי סיכוי לעשות משהו מועיל.

לפני שאני מסיימת את יום העבודה, אני משתדלת להסתכל על מה עשיתי היום, לעשות וי על משימות שהספקתי, ולהזיז למחר את מה שלא הספקתי. דיברתי על זה גם בפרק הקודם – שניה לחגוג את ההצלחה שלי, את מה שכן הספקתי לעשות היום, את מה שהצלחתי.


איך נראית שגרת אחר הצהריים שלי?

יש לי 2 ילדות שהולכות להרבה חוגים ויש להן ענייניים אחר הצהריים, אז אני הרבה בהסעות מפה לשם, אז שגרת אחה"צ היא לא בדיוק שגרתית, כי יש לנו כל מני דברים שונים. טוב, כל אמא יודעת איך נראית שגרת אחה"צ עם ילדים.

הילדות שלי כבר יחסית גדולות ולפעמים יש לי קצת זמן אחה"צ, אם אנחנו בבית ולא בדיוק בהסעות או באיזשהו חוג. אני שואפת לא להתעסק בענייניי הבית במהלך היום, כי זה יום העבודה שלי, ואם כן יש לי זמן ביום העבודה שלי אני מעדיפה לנצל אותו כדי לנוח מאשר לקפל כביסה או דברים בסגנון הזה. אז אחה"צ זה הזמן שאני עושה את הדברים האלה: ניקיונות, לסדר, כביסה, מדיח, כל הדברים האלה, אני משתדלת לא לגעת במהלך היום. נגיד אם אני אקום בבוקר והמדיח נקי כי הפעלתי אותו לפני השינה, אני משתדלת לא לסדר אותו אלא להשאיר אותו לאחה"צ כי חבל לי על זמן העבודה שלי.


מתי יש לי זמן לעצמי, לחברות וכו'? 

דיברנו על זה שאני עושה תכנון שבועי מראש, אז כשעשיתי תכנון שבועי בשבוע שלפני וידעתי שיש לי זמן לעצמי, שלא דחסתי כל ערב בפגישות למשל. אני מאמנת לפעמים בערב, אז דאגתי שלא כל ערב אני עושה משהו, ודאגתי שיש לי ביומן זמן לעצמי, שיש לי זמן עם אורי (אנחנו משתדלים לצאת פעם בשבועיים), שיש לי זמן לחברות ומשפחה. אני לא מחכה שהדברים האלה יקרו מעצמם, כי דברים כאלה לא קורים לבד. אם לא נפנה את הזמן לעצמנו, למשפחה, לחברות וכו', זה פשוט לא יקרה. וכן, יש לי זמן. שנה שעברה, כשעבדתי בתור מורה, ועבדתי בעסק שלי תוך כדי, הייתי צריכה לוותר על הרבה דברים, ואחד הדברים היו הרבה מהפנאי שלי. אבל השנה, בתור עצמאית, אמנם לפעמים בא לי לעבוד 24/7, אבל אני לא עובדת 24/7. ויש לי את הזמן השקט הזה, וזה מאוד חשוב לי. אני כן לפעמים עובדת בערב, אבל אני משתדלת שזה יהיה מוגדר. לא כל ערב להתלבט אם כן לעבוד או לא לעבוד. אם יש לי משהו ספציפי, אני מתיישבת לעבוד על הדבר הספציפי הזה בערב הספציפי הזה, במקום בכל ערב ללכת ולפתוח מחשב. 

גם בסופי שבוע, אני עובדת לפעמים, אם יש משהו מסוים שאני צריכה לעשות. אם נגיד יש לי איזה קמפיין שמתחיל בשבוע הבא, ומגיע סוף השבוע ולא הספקתי לסיים משהו בקמפיין, אז אני אסיים את זה בסוף השבוע. וגם זה יהיה מאוד מאוד מוגדר – אני אגיד לאורי "עכשיו תיקח את הילדות ל- 3 שעות בבקשה ואני יושבת ועובדת על זה ועל זה". לפעמים זה זמן טוב לעשות איזשהו פרוייקט בסופ"ש, משהו שבתוך השגרה לא מצליחים להגיע אליו. אבל כמובן לא כל סוף שבוע, כי חשוב לי שלרוב זה יהיה זמן למשפחה, זמן לנוח. 

מי שעצמאיות, בטוח מכירה את זה שנורא מדגדג לעבוד כל הזמן, כי תמיד יש עוד משהו. תמיד יש משהו לעשות, תמיד יש איזשהו רעיון, יש עוד מיזם, עוד פרויקט, תמיד יש משהו שבא לכן לעשות, אז יש לי מן את הדילמה הזאת, ואני צריכה לעצור את עצמי בשבילי. אני ממש צריכה להגדיר לעצמי: עכשיו את עובדת, עכשיו את לא עובדת. אחרת זה פתח ללעבוד כל הזמן, זה פתח לעבוד 24/7, ואני ממש לא רוצה את זה.


במה אני ממש גאה, ועל מה עוד היית רוצה לעבוד?

אלה שתי השאלות האחרונות שכתבתי לעצמי.

אז אני ממש גאה בעצמי על סדר היום המתגבש שלי בתור עצמאית, כי זה די חדש לי שאני 100% עצמאית. אני עושה את זה בסה"כ מה- 1.9.2022, את ה100% עצמאות. לפני זה הייתי גם מורה וגם עצמאית ואז הכל היה מן אטרף כזה. אני גאה בעצמי שאני מצליחה לעשות הליכות בוקר, גאה בעצמי שאני מצליחה לנהל את האנרגיה שלי בצורה נכונה, אני מאוד מאוד גאה בהספקים שלי, אני באמת מוציאה המון דברים כל הזמן ואני מאוד מרוצה מזה.

אני גאה בעצמי גם שאני לא מפחדת מאתגרים. אם יש לי איזה אתגר טכני, כמו למשל לבנות את האתר, זה היה נראה מטורף ומורכב, וכן לקחתי עזרה של ייעוץ, אבל הרבה מאוד עשיתי לבד. אני גאה בעצמי שבמקום לתת לפחד למנוע ממני לנסות, אני עושה הפוך. אני אומרת לעצמי: "אוקיי, אני אקדיש לזה את הזמן, לא הרבה זמן, אבל אני אקדיש לזה את הזמן ובזמן הזה אני אעשה את מה שאני יכולה כדי לפצח את זה". זה משהו שאני ממש מבסוטה עליו.

מבחינת על מה הייתי רוצה לעבוד, אז היכולת שלי להתמקד במשימות היא טובה, אבל אני רוצה לעבוד על זה עוד. השנה באמת אחד הדברים ששמתי לעצמי כיעד, וגם אחרי שקראתי את הספר Deep Work, ממש הייתי רוצה יותר פרקי זמן של ריכוז עמוק במשימה ספציפית בלי הסחות דעת. אני עובדת על זה אני מתאמנת על זה, אבל אני עוד לא לגמרי שם. אני יודעת את התיאוריה ואני יודעת איך לעשות את זה, אבל בעולם המוסח שלנו, זה קשה. כי יש מלא הסחות דעת מכל מקום ומכל הכיוונים אז על זה אני ממש רוצה לשים דגש השנה, ואני אספר לכן על זה יותר לעומק כשאני ארגיש שבא לי לשתף את כל התיאוריה מאחורי הדבר הזה ואת כל הפרקטיקה של איך לעשות את זה.

ומה עוד? תמיד יש מה לעשות, תמיד יש על מה לעבוד, ותמיד יש במה להשתפר. אבל באמת אני עושה את זה טוב. אני מרגישה שאני מגיעה להישגים, עושה את הדברים כמו שצריך וכל הזמן לומדת עוד ומשתפרת עוד. כמובן גם כדי להעביר את זה אליכן למאזינות של הפודקאסט, לעוקבות שלי, למתאמנות שלי ולכל מי שמשתתפת בסדנאות שלי.

אחד הדברים שאני אוהבת בניהול זמן זה שתמיד יש מה ללמוד, תמיד יש עוד שיטות ותמיד אפשר לרענן ולחדש. כי לפעמים משהו עובד הרבה זמן ואז בא לכן קצת לשנות, לשפר, אז אתן יכולות לעשות את זה, כי תמיד יש עוד שיטות ודברים להטמיע ולדייק וזה עולם דינמי, אז תמיד יש מה ללמוד וזה כיף. בעיניי, זה כיף לא להיות כל הזמן באותו מצב.


לסיכום

בפרק הזה ספרתי לכן איך אני מנהלת את הזמן שלי ואת היומיום שלי. אני מקווה שזה היה מעניין, זה היה פרק קצת שונה, והיה לי מאוד מאוד כיף להקליט אותו. הוא גרם לי לחשוב לעומק על איך אני מנהלת את הזמן שלי.

אם יש לכן איזשהן שאלות, אם תרצו שארחיב על איזה משהו, אם משהו שאמרתי לא היה ברור או שאתן רוצות פשוט שאני אסביר עליו יותר, אז כתבו לי בתגובות לפוסט הזה! אני ממש אשמח לשמוע, גם מה חשבתן על הפרק, אם עוררתי בכן השראה, אם למדתן משהו מהפרק – כתבו לי. 

תודה רבה שקראתן את התמלול של הפרק הזה, ואנחנו נתראה בפרקים הבאים!

Picture of יערה אופיר

יערה אופיר

מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות