השיטה שמתאימה לך היא:
חוק 5 השניות!

שניה לפני שנצלול להסבר על השיטה:

לפי התשובות שלך לשאלון, השיטה שכדאי לך לנסות ממש עכשיו כדי להיות יותר אפקטיבית ולהניע את יום העבודה שלך, היא השיטה המצוינת שיצרה מל רובינס – חוק 5 השניות. 

מטרת השיטה

המטרה של חוק 5 השניות היא לעודד אותך לפעול מייד כשאת רוצה לעשות משהו, בלי לתת למוח שלך למצוא תירוצים ללמה לא כדאי לעשות את זה.

השיטה מבוססת על מחקרים שהראו שתוך 5 שניות מרגע קבלת החלטה, המוח שלנו מתחיל לשכנע אותנו למה לא כדאי לנו לעשות את מה שהחלטנו לעשות, ואז אנחנו נדחה את המשימה או נוותר עליה לגמרי.

איך לעבוד עם השיטה?

הרעיון של חוק 5 השניות הוא ממש פשוט וכולל שלושה שלבים בסך הכל:

  1. לבחור את המשימה שאת רוצה לעשות – להשתמש באינטואציה או ברשימת המשימות, ולא לחשוב על זה יותר מדי
  2. לספור אחורה מ- 5 עד 1, אפשר בלב או בקול רם
  3. כשאת מגיעה ל- 1, להתחיל לעשות את המשימה

וזה הכל! בגלל שלא עברו יותר מ- 5 שניות מהרגע שבו החלטנו על המשימה, אין למוח את הפנאי להתחיל לתרץ תירוצים, לשכנע אותנו שלא בא לנו, שעכשיו זה לא הזמן, שיש משימות דחופות או חשובות יותר וכו'.

למה השיטה הזאת מועילה?

טיפים והמלצות נוספות

להתאמן על זה

חוק 5 השניות הוא שיטה פשוטה ואלגנטית אבל היא דורשת אימון. לכן, גם אם לא מצליח לך בפעמים הראשונות, תמשיכי להתאמן עליה ואת תראי איך את מצליחה לעבוד איתה יותר ויותר

ודאי שאת זוכרת את השיטה

שימי בחלל העבודה שלך פתק שיזכיר לך להשתמש בחוק 5 השניות בכל פעם שאת נתקעת או מתלבטת

נטרול הסחות דעת

מומלץ בזמן העבודה לעבוד במקום שקט עם כמה שפחות הסחות דעת, כדי לוודא שאת מתרכזת במשימה שבחרת

וכמה נקודות נחמדות לסיום

  • חוק 5 השניות יכול להתאים לכל משימה, אישית או עסקית. נסי אותה על משימות בבית, על לקום ולצאת לעשות ספורט, על שיחת טלפון שלא בא לך ועוד.
  • חוק 5 השניות עובד מעולה על דברים שדורשים אומץ! אם את רוצה לגשת לשלוח משהו, להגיש משהו, לדבר עם מישהו על משהו וקשה לך לגייס אומץ, נסי לספור אחורה מ- 5 עד 1 ופשוט לעשות
  • מל רובינס מספרת שהיא קיבלה את ההשראה לטכניקה הזאת משיגור של טיל שהיא צפתה בו בטלוויזיה. כי ברגע שיש ספירה לאחור, תהיה המראה לא משנה מה

אל תשכחי לבדוק את המייל בימים הקרובים!
אני אשלח לך דברים שיעזרו לך להשתמש בשיטה

אם עוד לא הכרנו,
נעים מאוד!

אני יערה אופיר, מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן.
מלמדת עצמאיות לנהל את הזמן שלהן כך שיוכלו גם להנות וגם להגשים מטרות. כי מגיע לנו לפנות מקום לחלומות ולשאיפות שלנו, לכיף והנאה, וגם לשנ"צ 🙂

מעבירה סדנאות פרקטיות, קורסים מדויקים וליוויים אישיים שיאפשרו לך ליצור את החיים שאת רוצה לחיות בעזרת כלים של ניהול זמן, תכנון, ניהול אנרגיה ועוד.

תפריט נגישות